עידית אורני - יועצת משפחתית מדריכת הורים מומחית בליווי הורים לפגים

עידית אורני ייעוץ משפחתי ליווי הורים לפגים, בעלים

*שם:  
*טלפון:  
אימייל:  
*הערה:  


 • משפטים שכדאי להימנע מהם כאשר פוגשים הורים לפגים,

  כשנולד תינוק בלידה מוקדמת, גם הסביבה - משפחה, שכנים, חברים,לא כל כך יודעים איך להגיב. הם מאוד רוצים לגלות אהדה, התעניינות ויחד עם זאת מחוסר ידע  והבנת המצב ובתום לב  

  הרבה מאוד פעמים נאמרים משפטים שלנו - ההורים לפגים הם ממש צורבים וכואבים

  אז מכיוון שכל אחת ואחד מכן/ם מכיר או יכיר הורים לפגים אני רוצה לשתף אתכם בחלק מה"פנינים" שלא עושים טוב להורים לפגים - כך תוכלו לגלות בפעם הבאה יתר רגישות מתוך הבנה.


  ** "דוד של.... נולד פג ועכשיו הוא 2 מטר גובה" או "גם אריק שרון (ז"ל) נולד פג" - לא ממש מעודד או מרגיע כשהתינוק שלנו שוקל 800 גרם קילו או אפילו שניים ואנחנו בחוסר ודאות מוחלט לגבי העתיד שלו

  ** "איזה יופי חסכת לך את החודש/ חודשים הכי  קשה/ים" ( שמיני- תשיעי) - האמת שלא חסכתי כלום. לשבת בפגייה ולדאוג עם הילדה שלי תחייה או לא זה חיסכון מאוד מפוקפק.

  ** "לפחות את יכולה לישון בלילות ולא לקום כל שעתיים לתינוק שלך" - אז זהו שהשינה לא      ממש רגועה כשאנחנו בבית והתינוק שלנו מאושפז. אני באופן אישי הייתי ישנה בלילות מרוב עייפות מדאגה בלתי פוסקת ואז הייתי מתעוררת עם יסורי מצפון - איך אני יכולה בכלל לישון כשהבת שלי מאושפזת בפגייה??
  ואם אנחנו גם רוצות שהוא יקבל 'חלב אם' אז אנחנו גם קמות כל שלוש שעות לשאוב ועל הדרך מתקשרים לפגייה לבדוק שהכל בסדר בשעות שאנחנו לא שם - בקיצור שום שקט אין פה.

  ** "במשקל כזה קטן בטח הלידה הייתה ממש קלה ובלי כאבים" - בדרך כלל זאת לידה ממש לא קלה אלא לידת חרום. לידה עם הרבה כאב גם בגוף וגם בלב. לידה עם המון לחץ ופחד, לידה שבסופה הרבה פעמים לא שומעים בכי או רואים תינוק אלא צוות רופאים שמבהילים את התינוק מאיתנו לטיפול.

  ויש כמובן משפטים שמגיעים בשלבים יותר מאוחרים כמו -

  ** "הוא נראה / לא נראה כמו פג" - נכון לפעמים יש לפגים פנים מוארכים אבל האמת שכל תינוק נראה ממש מתוק בצורה אחרת אז אין ממש פרצוף של פג.

  ** "טוב זהו אתם בבית אז היא כבר לא פגה" - מי שנולד לפני הזמן תמיד יישאר פג והאמת שזה ממש שלא נגמר כל כך מהר כי יש לנו עוד כל כך הרבה מעקבים וביקורות ודאגות התפתחותיות ולפעמים יש סיבוכי פגות שנמשכים שנים או לכל החיים. ההגעה הביתה היא בהחלט ציון דרך משמעותי אבל ממש לא סוף המסע.

  ויש עוד הרבה אבל זה מספיק... על קצה במזלג...
  אני בטוחה שהבנתם את העניין 
  ואם אתם תגלו טיפה יותר רגישות כשתפגשו הורים לפגים, תתעניינו בעדינות ותבדקו אם רוצים לשתף אתכם - 
  אני את שלי עשיתי

BizMakeBiz פותח ע"י